Termín:Guillainov-Barrého syndróm: Rozdiel medzi revíziami

Z STD
Prejsť na: navigácia, hľadanie
(Vytvorená stránka „{{Term |Name=Guillainov-Barrého syndróm |Definition=ide o bilaterálnu vzostupnú obrnu s postuihnutím miechy a hlavových nervov, zvýšená je koncentrácia bielkov…“)
 
Riadok 6: Riadok 6:
 
|Bibliography=Kadlec, O. et al.: Encyklopédia medicíny. I. Bratislava: Asklepios 1993.
 
|Bibliography=Kadlec, O. et al.: Encyklopédia medicíny. I. Bratislava: Asklepios 1993.
 
|Acceptability=Odporúčaný
 
|Acceptability=Odporúčaný
|Context=Postihuje obidve pohlavia. Prítomný býva lagoftalmus, epifora (po vyvrátení dolnej mihalnice), oftalmoplégia, edém papily, neuritída n. opticus a atrofia optika. Etiológiu nepoznáme; predpokladajú sa toxické, alergické, autoimunitné mechanizmy. Pozoroval sa po vírusových, baktériových, parazitárnych infekciách, pri leukémii, lymfómoch, intoxikáciách, po poštípaní hmyzom, chirurgických výkonoch a očkovaní.
+
|Comment=Postihuje obidve pohlavia. Prítomný býva lagoftalmus, epifora (po vyvrátení dolnej mihalnice), oftalmoplégia, edém papily, neuritída n. opticus a atrofia optika. Etiológiu nepoznáme; predpokladajú sa toxické, alergické, autoimunitné mechanizmy. Pozoroval sa po vírusových, baktériových, parazitárnych infekciách, pri leukémii, lymfómoch, intoxikáciách, po poštípaní hmyzom, chirurgických výkonoch a očkovaní.
|Context source=Kadlec, O. et al.: Encyklopédia medicíny. I. Bratislava: Asklepios 1993.
 
 
}}
 
}}
 
[[Category:Medicína]]
 
[[Category:Medicína]]

Verzia zo dňa a času 23:24, 8. apríl 2020

Odporúčaný termín [?]

Oblasť: lekárska diagnóza
Definícia: ide o bilaterálnu vzostupnú obrnu s postuihnutím miechy a hlavových nervov, zvýšená je koncentrácia bielkovín v likvore bez zmnoženia buniek
Zdroj: Kadlec, O. et al.: Encyklopédia medicíny. I. Bratislava: Asklepios 1993.

Príbuzné termíny: syndróm
Poznámka: Postihuje obidve pohlavia. Prítomný býva lagoftalmus, epifora (po vyvrátení dolnej mihalnice), oftalmoplégia, edém papily, neuritída n. opticus a atrofia optika. Etiológiu nepoznáme; predpokladajú sa toxické, alergické, autoimunitné mechanizmy. Pozoroval sa po vírusových, baktériových, parazitárnych infekciách, pri leukémii, lymfómoch, intoxikáciách, po poštípaní hmyzom, chirurgických výkonoch a očkovaní.