Termín:deficiencia: Rozdiel medzi revíziami

Z STD
Prejsť na: navigácia, hľadanie
(oprava v definícii, doplnenie príbuzných termínov, pridanie cudzojazyčného ekvivalentu, pridanie poznámky)
 
(Jedna medziľahlá úprava od jedného ďalšieho používateľa nie je zobrazená)
Riadok 10: Riadok 10:
 
}}
 
}}
 
|Acceptability=Odporúčaný
 
|Acceptability=Odporúčaný
|Comment=Spôsobené sú poruchami rôznych súčastí imunitného systému, vedú k zníženiu schopnosti odolávať infekciám a vyskytujú sa v dvoch formách: primárne (spôsobené vrodenými poruchami) a sekundárne (spôsobené vonkajšími vyvolávajúcimi príčinami).
+
|Comment=Deficiencia je spôsobená poruchami rôznych súčastí imunitného systému, vedú k zníženiu schopnosti odolávať infekciám a vyskytujú sa v dvoch formách: primárne (spôsobené vrodenými poruchami) a sekundárne (spôsobené vonkajšími vyvolávajúcimi príčinami).
 
}}
 
}}
 
[[Category:Epidemiológia a imunológia]]
 
[[Category:Epidemiológia a imunológia]]

Aktuálna revízia z 13:03, 26. máj 2021

Odporúčaný termín [?]

Oblasť: lekárska veda, lekárska diagnóza, imunológia
Definícia: chýbanie niečoho (napr. enzýmov, jednej alebo viacerých zložiek imunitného systému, funkcie buniek imunitného systému...)
Zdroj: Neuschlová, M. – Nováková, E. – Kompaníková, J.: Abeceda imunológie – terminologický slovník. Martin: Univerzita Komenského v Bratislave Jesseniova lekárska fakulta v Martine 2016.

Príbuzné termíny: imunodeficiencia, primárna imunodeficiencia, sekundárne imunodeficiencie, imunodeficientný
Cudzojazyčný ekvivalent: en: deficiency
Poznámka: Deficiencia je spôsobená poruchami rôznych súčastí imunitného systému, vedú k zníženiu schopnosti odolávať infekciám a vyskytujú sa v dvoch formách: primárne (spôsobené vrodenými poruchami) a sekundárne (spôsobené vonkajšími vyvolávajúcimi príčinami).