Hľadať podľa hodnoty atribútu

Prejsť na: navigácia, hľadanie

This page provides a simple browsing interface for finding entities described by a property and a named value. Other available search interfaces include the page property search, and the ask query builder.

Hľadať podľa hodnoty atribútu

Zoznam všetkých stránok, ktoré majú vlastnosť „Has context” s hodnotou „Úplné chýbanie gamaglobulínov je zriedkavé, častejšia je hypogamaglobulinémia (koncentrácia celkových Ig v sére je < 1 g/l). Ide o následok zníženej tvorby Ig, ktoré pri elektroforéze séra migrujú väčšinou v γ-globulínovej frakcii s poruchami B-lymfocytov a plazmatických buniek, ojedinele aj T-lymfocytov. Najčastejší je selektívny deficit IgA (vyskytuje sa asi v 0,2 % klinicky zdravých jedincov) so zvýšenou náchylnosťou na infekcie dýchacieho a tráviaceho systému a ich prolongovaným priebehom, náchylnosťou na alergické reakcie včasného typu (napr. atopickú astmu). Keďže postihnutí nevykazujú poruchy imunity sprostredkovanej bunkami, netrpia zníženou odolnosťou voči plesňovým a vírusovým infekciám. Agamaglobulinémie možno rozdeliť na primárne (dedičné, sú vzácne, asi 1 : 100 000 obyvateľov) a sekundárne (10 až 100-krát častejšie).”. Keďže výsledkov bolo len niekoľko, zobrazujú sa aj blízke hodnoty.

Nižšie sú zobrazené 1 výsledky, počnúc od #1.

Zobraziť (predchádzajúcich 50 | nasledujúcich 50) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).


    

Seznam výsledků

    • agamaglobulinémia  + (Úplné chýbanie gamaglobulínov je zriedkavé
      Úplné chýbanie gamaglobulínov je zriedkavé, častejšia je hypogamaglobulinémia (koncentrácia celkových Ig v sére je < 1 g/l). Ide o následok zníženej tvorby Ig, ktoré pri elektroforéze séra migrujú väčšinou v γ-globulínovej frakcii s poruchami B-lymfocytov a plazmatických buniek, ojedinele aj T-lymfocytov. Najčastejší je selektívny deficit IgA (vyskytuje sa asi v 0,2 % klinicky zdravých jedincov) so zvýšenou náchylnosťou na infekcie dýchacieho a tráviaceho systému a ich prolongovaným priebehom, náchylnosťou na alergické reakcie včasného typu (napr. atopickú astmu). Keďže postihnutí nevykazujú poruchy imunity sprostredkovanej bunkami, netrpia zníženou odolnosťou voči plesňovým a vírusovým infekciám. Agamaglobulinémie možno rozdeliť na primárne (dedičné, sú vzácne, asi 1 : 100 000 obyvateľov) a sekundárne (10 až 100-krát častejšie).
      ľov) a sekundárne (10 až 100-krát častejšie).)