Termín:parlamentná kontrola verejnej správy: Rozdiel medzi revíziami

Z STD
Prejsť na: navigácia, hľadanie
(Vytvorená stránka „{{Term |Name=parlamentná kontrola verejnej správy |Definition=vyjadruje podstatu vzťahov orgánov verejnej správy a zákonodarného orgánu — Národnej rady Sloven…“)
 
Riadok 5: Riadok 5:
 
|Bibliography=Škultéty P.: Verejná správa a správne právo. Bratislava: VEDA, vydavateľstvo SAV 2011.
 
|Bibliography=Škultéty P.: Verejná správa a správne právo. Bratislava: VEDA, vydavateľstvo SAV 2011.
 
|Acceptability=Odporúčaný
 
|Acceptability=Odporúčaný
|Context=V zmysle ústavnoprávnej a následnej zákonnej úpravy postavenia orgánov verejnej správy vystupuje celá sústava orgánov verejnej správy ako sústava odvodená od zákonodarného orgánu. V najvšeobecnejšom zmysle slova zákonodarný orgán je oprávnený v súvislosti so svojou zákonodarnou činnosťou kontrolovať verejnú správu. V konkrétnych vzťahoch zákonodarnému orgánu prináleží kontrolovať činnosť vlády, ako aj činnosť jej jednotlivých členov.
+
|Comment=V zmysle ústavnoprávnej a následnej zákonnej úpravy postavenia orgánov verejnej správy vystupuje celá sústava orgánov verejnej správy ako sústava odvodená od zákonodarného orgánu. V najvšeobecnejšom zmysle slova zákonodarný orgán je oprávnený v súvislosti so svojou zákonodarnou činnosťou kontrolovať verejnú správu. V konkrétnych vzťahoch zákonodarnému orgánu prináleží kontrolovať činnosť vlády, ako aj činnosť jej jednotlivých členov.
|Context source=Škultéty P.: Verejná správa a správne právo. Bratislava: VEDA, vydavateľstvo SAV 2011.
 
 
}}
 
}}
 
[[Category:Verejná správa]]
 
[[Category:Verejná správa]]

Verzia zo dňa a času 16:07, 8. január 2020

Odporúčaný termín [?]

Oblasť: štátna správa
Definícia: vyjadruje podstatu vzťahov orgánov verejnej správy a zákonodarného orgánu — Národnej rady Slovenskej republiky
Zdroj: Škultéty P.: Verejná správa a správne právo. Bratislava: VEDA, vydavateľstvo SAV 2011.

Poznámka: V zmysle ústavnoprávnej a následnej zákonnej úpravy postavenia orgánov verejnej správy vystupuje celá sústava orgánov verejnej správy ako sústava odvodená od zákonodarného orgánu. V najvšeobecnejšom zmysle slova zákonodarný orgán je oprávnený v súvislosti so svojou zákonodarnou činnosťou kontrolovať verejnú správu. V konkrétnych vzťahoch zákonodarnému orgánu prináleží kontrolovať činnosť vlády, ako aj činnosť jej jednotlivých členov.